Moodulhooned

EstNor moodulhooned on innovatiivsed, paindliku lähenemise ning parimad võimalikud ehituslahendused.

Tehases valmis toodetud moodulid sobivad eramuteks, suvilateks, rida- ja korterelamuteks kui ka ühiskondlikeks hooneteks. Mooduleid saab omavahel liita, tekitades suuremaid ruumilehendusi. Üle 90% töödest teostatakse tehases, ilmastikukindlas ja kontrollitud keskkonnas. Kiire tarne ja soodne hind. Kiire paigaldus ehitusplatsil.

EstNor moodumajad toodetakse tehases, ilmastikukindlas ja kontrollitud keskonnas. Moodulid koosnevad põranda-, seina- ja katuseelementidest, mis on tehases kokku monteeritud. Moodulid on seest ja väljast viimistletud, katusekate paigaldatud. Kõik avatäited (aknad ja uksed) on paigaldatud, seest ja väljast viimistletud (paled, liistud, veeplekid). Tehases teostatakse ka kõik eritööd (elektri- , toru-, ventilatsiooni- ja küttetööd). Moodulitesse paigaldatakse vajadusel sanitaartehnika ja mööbel.

EstNor moodulhoone
EstNor moodulhoone on innovatiivne ja kaasaegne lahendus ehitusvaldkonnas, mis pakub kiiret ja paindlikku ehituslahendust erinevate ehitusprojektide jaoks. Moodulid on tehases toodetud ning peaaegu täielikult viimistletud ja sisustatud ehitise osad, millest ehitatakse ehitusobjektil väga kiiresti kokku valmis hoone.

Moodulhooned on valmistatud tehases kontrollitud tingimustes, kus tagatakse kvaliteetne ehitusprotsess. See tähendab, et moodulid on vastupidavad ja vastavad kõikidele kehtestatud standarditele. Lisaks sellele on moodulhooned kiirem lahendus, sest need valmistatakse paralleelselt ehitusplatsi ettevalmistustega. See tähendab, et ehitusprojekt saab kiiremini valmis. See on eriti oluline ajakriitiliste projektide jaoks, kus kiirus on otsustava tähtsusega.

 

Moodulhooned on paindlikud, võimaldades muuta nende suurust, kuju ja paigutust vastavalt konkreetsele projektile. See tähendab, et moodulhooneid saab kasutada mitmesugusteks otstarveteks, alates kontorihoonetest ja koolidest kuni elamute ja hotellideni. Moodulite ühendamine võimaldab luua suuremaid ehitisi, mis vastavad klientide vajadustele.

Moodulhooned on keskkonnasõbralikud, kuna tehasemoodulites valmistatud ehitised kasutavad taastuvaid materjale ja on hästi isoleeritud, mis aitab vähendada energiatarbimist. Lisaks sellele on moodulhoonete ehitusel vähem jäätmeid ja ehitusplatsi mõju keskkonnale on minimaalne.

Moodulhooned pakuvad suuremat kvaliteeti ja valmisprojekti terviklikkust. Kuna moodulid valmistatakse kontrollitud tehases, tagatakse kvaliteetne ehitusprotsess ja moodulid vastavad kõikidele kehtestatud standarditele. See tagab, et moodulhoonete vastupidavus ja tugevus on kõrgem võrreldes tavapärase ehitusega.

EstNor panustab 369 Pattern Buildings lahendusse – avatud lähtekoodiga tööstushoonete süsteem massiliselt kohandatavatele puithoonetele.

Moodulmajade ehitusprotsess on kiire ja efektiivne. Moodulmajade ehitamine tehases toimub paralleelselt ehitusplatsi ettevalmistustega, mis tähendab, et ehitusprojekt saab valmis palju kiiremini kui traditsioonilises ehituses.

 

Moodulhoonete ehitusprotsessi etapid:

  • Eelplaneerimine: Ehitaja ja kliendi vahelise kokkuleppe saavutamine ning projekti üldiste tingimuste ja nõudmiste kindlaksmääramine.

  • Projekteerimine: Moodulhoone täpsemate jooniste, plaanide ja tehniliste spetsifikatsioonide loomine, mis hõlmavad ehitusmaterjalide, viimistluste ja sisustuse üksikasjalikke kirjeldusi.

  • Tehaseline tootmine: Moodulite tootmine tehases vastavalt arhitektuuri- ja ehitusprojektile. Moodulid valmistatakse paralleelselt ehitusplatsi ettevalmistustega. Moodulhoone sisemine ja välimine viimistlus (värvimine, põrandakatete paigaldamine, seinte viimistlemine ja akende ning uste paigaldamine) teostatakse tehases. Moodulhoone sisustatakse tehases vastavalt ehitusprojektile kooskõlas kliendi ootuste ning eelneva kokkuleppega, sealhulgas mööbli, valgustuse, köögiseadmete, sanitaartehnika ja muu sisutuse paigaldamine.

  • Transport: Moodulite transportimine ehitusplatsile.

  • Montaaž: Moodulite kokkupanek ehitusplatsil vastavalt ehitusprojektile. Moodulite ühendamine ning elektri- ja torustikusüsteemide paigaldamine.

  • Lõppviimistlus: Moodulhoone lõpliku kontrollimine, vajadusel puuduste kõrvaldamine ning viimistluse lõpetamine ja puhastamine.

  • Üleandmine: Moodulhoone üleandmine kliendile. Moodulhoone üleandmisel koostatakse ja allkirjastatakse vastuvõtuakt, mis kinnitab, et moodulhoone vastab kõikidele kokkulepitud tingimustele ja nõuetele ning on valmis kasutamiseks.

 

Vaata animatsiooni ehitusprotsessist tehases toodetud moodulitest.